OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Steam platformu yeni bir rekor kırmış durumda

Steam platformu yeni bir rekor kırmış durumda

8

 

Bugüne dek dünyanın tamamında enfekte bulunduğu 169,657 kişi arasından 6,51 tanesini öldürmüş olan yeni tip corona virüsü, toplumsal yaşamı da adeta durma noktasına kadar getirmiş oldu. Korktukları için burunlarını bile dışarı çıkartmamakta olan insanlar, evde geçirmiş oldukları zaman boyunca dijital bir durumdaki yayın platformlarına sarılmış oldu. Bu söz konusu platformlardan bir tanesi de, Steam olarak öne çıkıyor.

Dünya üzerindeki ileri gelen çevrimiçi oyun platformları arasında yer alan Steam, geride bırakmış olduğunu hafta sonunda bütün zamanların eş zamanlı bir şekilde oyuncu rekorunu kırmış oldu. Platformun resmi bir durumdaki internet sitesi üzerinde paylaşımı gerçekleştirilen istatistiklere bakılırsa, Steam üzerine geçmiş olduğumuz 24 saatlik zaman diliminde aynı esnada 20.313.451 kullanıcı aktif durumdaydı. İlk defa çevrimiçi bir şekilde 20 milyon taneden çok eş zamanlı oyuncuya ev sahipliği yapmış olan söz konusu platform, bu söz konusu sayının ortalama bir şekilde 6.4 milyon tanesinin aktif bir şekilde oyun oynamakta olduğu konusunda bir açıklamada bulundu.

Steam üzerinde cumartesi gününde ise Türkiye saatiyle 17:00 sularında 19.728.027 tane oyuncu aktif durumdaydı. Yalnızca bir gün sonrasında bu sayıya nerdeyse 1 milyon tane kullanıcı daha ilave etmiş olan platform, fazlasıyla önemli bir kilometre taşına ulaşmayı da başardı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.