OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Steam platformu yeni bir rekor kırmış durumda

Steam platformu yeni bir rekor kırmış durumda

14

 

Çevrimiçi oyun mağazalarının lideri olarak öne çıkan Steam platformu, 2020 senesi içerisinde eşzamanlı oyun rekorunu kırma konusunda bir türlü doyamamakta. Mart ayı içerisinde arka arkaya rekorlar kırmayı başaran Steam platformu, 2020 senesi sona ermeden bir defa daha eşzamanlı oyuncu sayısı konusunda rekor kırmayı başarmış oldu.

Dünya üzerindeki en büyük dijital oyun mağazalarından biri ve hatta liderlerinden bir tanesi olarak öne çıkan Steam adlı platform, bu yıl Mart ayı içerisinde dünyanın tamamında uygulamaya koyulan karantina kararlarının da katkılarından dolayı bütün zamanlar içerisindeki eşzamanlı oyuncu rekorunu kırmayı başarmıştı.

Steam platformu, aslında bir çeşit gövde gösterisi şeklinde de nitelendirebilecek olduğumuz söz konusu bu eşzamanlı oyuncu sayısı konusunda 23.392.298 tane eşzamanlı oyuncu sayısına ulaşmayı başarmıştı. Dijital bir durumdaki popüler oyun mağazası, Mart ayının içinde 20,3 milyon tane eşzamanlı oyuncuya ulaşmayı başararak çok büyük bir rekor kırmış ve Mart ayı sona ermeden bu söz konusu rekorunu da 23,3 milyon taneyle geliştirmeyi başarmıştı. Steam platformu sene sona ermeden önce eş zamanlı bir durumdaki oyuncu rekorunu bir defa daha kırmış oldu.

SteamDB üzerinde yer alan verilere bakılırsa Steam platformu, geçmiş olduğumuz 24 saatlik zaman diliminde 24.776.635 tane eşzamanlı oyuncu sayısına ulaşmayı başararak bütün zamanlar içerisindeki rekorunu bir defa daha geliştirmiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.