OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Steam platformu o geliştiriciyi banladı

Steam platformu o geliştiriciyi banladı

22

 

Steam platformu üzerinde geliştirici ve de yayıncılardan bir tanesi ‘Very Positive’ ifadeleriyle ayarlayarak bir anda gündeme gelmeye başlamıştı ki Steam üzerinden banlanmış oldu. Manipülasyon yapmakla suçlanmakta olan geliştirici kendine yöneltilmiş olan suçlamaları reddetmezken, Steam platformuyla görüşmeyi sürdürdüklerini de ifade ediyor

Uyanık durumda bulunan bağımsız geliştirici, Steam platformunda yer alan listeleme sayfası üzerinde ‘Very Positive’ (Çok Olumlu) adını kullanıp, dikkatsiz durumda bulunan oyuncuların bu oyunun fazlasıyla beğenilmekteymiş gibi gözükmesini sağlamayı amaç edinmiş, amacına da ulaşmayı başarmıştı. Fakat Valve şirketi, olayın ortaya çıkmış olmasının ardından harekete geçmiş oldu.

Steam adlı platform, konuyla alakalı olarak herhangi bir şekilde resmi açıklamada bulunmadı fakat bahsi geçen geliştiricinin hesabını kapatmış oldu. Hal bu şekilde olunca da bahsi geçen bu oyun, Steam üzerinden kaldırılmış oldu. Oyunun listeleme sayfasına ulaşım sağlandığı zaman, ana sayfa üzerine bir yönlendirme yapılmış olduğunu görmekteyiz. Yani Steam adlı platform, bu hamle ile beraber geliştiricinin oyununu ön plana çıkartmasını da engellemiş oldu. Oyunu geliştirmiş olan bağımsız geliştirici, kendisine ulaşmış olan Vice editörlerine bir takım açıklamalarda bulunmuş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.