OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Steam platformu için yeni bir özellik

Steam platformu için yeni bir özellik

9

 

Yeni geldiği duyurulan özellikten daha öncesinde Steam platformu, sizlere bir oyunla alakalı öneride bulunduğunda bu oyunla ilgili olarak tavsiye görme konusunda isteğiniz yoksa oyunla alakalı çıkan haberleri ”yok saymanız” gerekiyordu. Bununla ilgili olarakta oyunun mağaza sayfasına giriş yaparak manuel olarak bu söz konusu özelliği devreye sokmaktaydınız.

Fakat söz konusu bu durum bazı durumlarda çok daha karmaşık bir hal alabiliyor. Örnek olarak, oyunu çok daha öncesinde oynamış birisi olabilirsiniz ve o oyunla alakalı olarak haberler ya da bir takım tavsiyeler görmeyi hiç bir şekilde istemiyor olabilirsiniz, fakat oyunla alakalı olarak tavsiyeleri yok saydığınız zaman Steam platformunda yer alan algoritma, bu oyunu beğenmemiş olduğunuzu düşünerek size beğenebilecek olduğunuz benzer oyunlarla alakalı olarak tavsiyelerde bulunmayı ve haber vermeyi de komple kesmekteydi.

Yeni gelmiş olan özellikle beraber, daha önce değişik bir platform üzerinde oynamış olduğunuz oyunu, Steam platformuna da farklı bir platform üzerinde oynamış olduğunuzu bildirip yok sayabilmektesiniz. Fakat bunu yaptığınız zaman, daha önce yer alan ”yok say” isimli özelliğin tam tersine oyunla alakalı haberlerle birlikte benzeyen oyun tavsiyelerini de almayı sürdürebilmektesiniz. Steam isimli platform, bunun sayesinde ise algoritmasını tek bir tipteki ”siyah – beyaz” renginden çıkartıp ”gri” renkleri de araya ilave etmeyi başarmış.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.