OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Steam oyun konsollarına gelecek mi?

Steam oyun konsollarına gelecek mi?

65

 

Valve şirketinin CEO’su olarak görev yapan Gabe Newell, katılmış olduğu özel bir soru cevap etkinliği kapsamında Steam platformuyla alakalı dikkatleri çekmiş olan bir çıkış yapmış durumda. Steam platformunun sene sonuna doğru konsollara gelebilecek olduğu imasında bulunan Newell, en fazla da VR oyun tutkunlarını heyecanlandırmış oldu.

Dünya üzerindeki en popüler çevrimiçi oyun platformlarından biri olarak öne çıkan Steam platformuyla alakalı olarak, dünyanın tamamında yer alan bütün oyuncuları etkileyebilecek bir gelişme yaşanmış oldu. Katılmış olduğu bir soru cevap etkinliğinin dahilinde bir takım açıklamalarda bulunmuş olan Valve şirketinin CEO’su olarak görev yapan Gabe Newell, Steam platformunun bu senenin son günlerine dek konsollara gelebilecek olduğu açıklamasında bulundu. Pekala Newell’ın bu söz konusu açıklaması, tam bir şekilde ne anlama gelmekte? Steam adlı platformunun konsollara gelebilme konusundaki olanağı, oyuncuların hayatları içerisinde tam olarak neler değiştirecek olabilir?

Bilinmekte olduğu gibi Steam, bugüne kadar sadece bilgisayarlar için hizmet vermekteydi. Bu söz konusu oyunların bir kısmı bilgisayarlara ilave bir şekilde oyun konsolları için de kullanılabilir bir vaziyetteydi. Fakat oyunlardan bazıları, sadece bilgisayarlara özel bir şekilde kalmış oldu. Newell’ın yapmış olduğu söz konus ubu açıklaması, bilgisayarlara özel yayınlanmış durumda bulunan bütün oyunların PlayStation 4 konsolunun yanı sıra PlayStation 5 konsolu ile birlikte Xbox Series X konsolu ve Xbox Series X S konsolu gibi konsollar üzerinde de oynanabileceği anlamına gelmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.