OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Steam için bir tane Türk yapımı yolda

Steam için bir tane Türk yapımı yolda

24

 

Oyunla ilgili endüstri artık devasa boyutlara ulaşmaya başladı. Her geçtiğimiz yıl milyonlarca dolar tutarındaki bütçesi bulunan oyunlar farklı platformlara çıkmaya devam ediyor. Fakat oyunla alakalı endüstri yalnızca bu oyunlardan ibaret bir durumda değil. Bütçesi ile değil yaratıcılığından dolayı ön plana çıkmayı başaran bazı bağımsız oyunlar da yer alıyor. İşte Bob and Prickle isimli yapım da bu oyunlardan sadece biri.

Absürt karakterleri ile beraber hızlı bir oynanış bulunan Bob and Prickle (B&P) isimli yapım, aslında çok sakar ve birbirine tamamen zıt bir durumdaki 2 tane karakterin şehri kurtarabilmek amacıyla girişmiş oldukları macerayı anlatıyor olacak. Lighbul adına sahip bir bilim kurgu kenti içerisinde geçeceği açıklanan B&P isimli yapım, jetpack kullanarak uçma esnasında bol bir miktarda ateş edebileceğimiz çok değişik bir 2B nişancı deneyimiyle de harmanlanmış gibi gözükmekte. Oyun içerisinde gerçek kişiler çok daha değişik referanslarla yer alıyor olacak ve bol bir miktarda gönderme içeriyor olacak. Dolayısı ile de popüler kültüre hakim bir durumda bulunanların ekstra bir keyif alabilecek olduklarını da söylememiz olanaklı.

Yaklaşık olarak 1 seneden beri geliştirilmeye devam edilen ve 2020 senesinin ilk çeyreğinde çıkması konusunda bir beklenti bulunan Bob and Prickle isimli yapımın Steam platformunun üstünde de sayfası yer alıyor

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.