OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Steam hesaplarınızı dolandırıcılara kaptırmayın

Steam hesaplarınızı dolandırıcılara kaptırmayın

10

 

Oyuncular bedava bir şekilde oyun dağıtımı yapılan oyunlar sayesinde oyun kütüphanelerini de basitçe büyütebilmekteler. Ancak söz konusu dağıtımları yapan her sitenin de güvenli olmadığını bilmeniz gerekiyor.

Yeni ortaya çıktığı açıklanan kötü maksatlı bir tane sitenin, ücretsiz oyun fırsatıyla alakalı siteye giriş işlemi yapan kullanıcıların hesaplarını ele geçirmiş olduğu ve söz konus ubu kullanıcıların arkadaşlarına da mesaj yolladığı ortaya çıkmış bir durumda. Arkadaş listesinde yer alan kişilere yollanan mesajlar içerisinde verilmiş link sayesinde kullanıcıların bir tane oyunu verilmiş kodla alakalı bedava edinebilecek olduğu söylemleri bulunuyor.

İletilmiş internet sayfası bağlantısına tıklamış olan insanlar ise http://steam****.f**/?ref=f**eg**e, şeklinde bir adrese yönlendirilmiş oluyor. Söz konusu bu site de saldırgan şahsın o anda çalışır vaziyette bulunan dolandırma maksatlı farklı bir tane sitesine yönlendirme işlemi gerçekleştiriyor.

Açılmış olan sayfa ise kendisini ciddi anlamda da ücretsiz oyun dağıtımı gerçekleştiren bir site gibi göstermekte. Elde etmek istediği oyunu seçmiş olan kişi, burdan oyunun anahtarlarını alabilmek amacıyla butona tıklamakta.

Kötü maksada sahip internet sayfasının asıl oyunu da burda devreye girmiş oluyor. Butona tıklamış olan kullanıcıların hesaplarına oyunların ilave edilebilmesi amacıyla Steam hesaplarına giriş gerçekleştirmeleri talep ediliyor.

Bu işlemden sonra da saldırgan şahıs amacına ulaşmış bir durumda oluyor ve kullanıcının steam hesabını komple ele geçirmeyi başarıyor. Siz de bu şekilde bir mesajla karşılaşmanız halinde kesinlikle bir bağlantıya tıklamadan mesajı silip hesabınızı bu dolandırıcılardan koruma altına alabilecek olabilirsiniz..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.