OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Steam cüzdanlarınız tehlikede olabilir

Steam cüzdanlarınız tehlikede olabilir

14

 

İşin içine sahici paralar girdiği zaman dolandırıcılar ise bu durumu fırsata çevirebilmek amacıyla nerdeyse her yolu denemeye başlıyor. Oyunlar içerisinde yer alan eşyaların toplu bir biçimde yer almakta olduğu kasalara üzerinde yer veren bu siteler, oyunculara istemekte oldukları eşyalara ”kasa açıp” çok daha uygun fiyatlarla ulaşma konusunda bir fırsat sunuyor. Tabiiki de bununla ilgili olarak Steam hesabınızı bu söz konusu sitelere bağlayabilmek, cüzdanınız üzerine de erişim vermek şartı ile.

Steam hesabınız üzerine yüklemiş olduğunuz paraları hiç bir yerde harcamadıktan sonrasında isterseniz iade alabilmektesiniz. Hatta yatırmış olduğunuz paranızı Steam üstünde harcamış olsanız dahi 14 gün içerisinde iade alma konusunda bir hakkınız bulunuyor. Ancak KillCase veyahut HellCase benzerindeki üçüncü parti siteler üzerinde gerçekleştirilen harcamalarla ilgili olarak fazla bir umut bulunmuyor.

Oyun içinde yer alan materyallere çok daha uygun bir fiyatla ulaşma konusunda isteğiniz olursa, bahsi geçen kasa açma sitelerine girdiğiniz zaman bütün sorumluluk sadece size ait olmakta. Sitelerden bazıları, kullanıcıların büyük bir kısmına vadettikleri fiyat üstünde, istemekte oldukları eşyayı sunmuş olsalar bile bazı zamanlarda ağa takılmış olan kullanıcıların cüzdanları da tamamen boşaltılabilmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.