OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Steam Çin versiyonu içerisindeki oyun satışları şaşırtıyor

Steam Çin versiyonu içerisindeki oyun satışları şaşırtıyor

78

 

Ardımızda bırakmış olduğumuz günler içerisinde Çin’e özel bir şekilde açılmış olan Steam dijital oyun servisi oyun sayısından dolayı dikkatleri çekmiş oldu. İlk olarak 40 tane oyun yer alan Çin Steam platformu üzerinde bu sayı biraz daha artmış oldu.

Çin Steam platformu üzerinde şu anda tam tamına 53 tane oyun yer alıyor. Steam adlı platformun normal sürümü içerisinde ise 8.000 taneden çok oyun yer alıyor. Çin Steam platformu üzerinde ise bu sayı 53 tane şeklinde karşımıza çıkmakta. Bunun sebeplerinden bir tanesi de Çin devletinin oyunları filtreleyip oyunculara sunmakta olması. Çin Steam platformu üzerine ilave edilecek her bir oyun ilk olarak Çin hükümetinin kontrollerinden geçmek mecburiyetinde. Onaylanmış olan oyunlar Çin Steam platformuna ilave ediliyor ve hemen sonrasında da oyunculara sunulmuş oluyor.

Öte yandan Çin Steam’i üzerinde mağaza içerisinde yer alan Counter-Strike: Global Offensive adlı yapım ile birlikte Dota 2 adlı yapımın bazı içerikleri Çin’e göre tekrardan tasarlanmış oldu. İlerleyen zamanlar içerisinde söz konusu bu oyunların sayısında artış olacaktır ancak bu çok yavaş bir biçimde gerçekleşmiş olacaktır. Sonuç olarak Çin hükümetinin ilave edilecek her bir oyunu teker teker incelemesi gerekli..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.