OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Steam bu sene rekor kırmayı başaramayabilir

Steam bu sene rekor kırmayı başaramayabilir

24

 

2003 senesi içerisinde Valve şirketi tarafından geliştirilmiş olan dijital oyun dağıtım platformlarından Steam; sunmuş olduğu çok geniş oyun kataloğunun yanı sıra kendine has bir durumdaki topluluğu ile birlikte cömert bir şekilde gerçekleştirilen kampanya ve indirimlerinden dolayı bilgisayar oyuncularının en gözde platformlarından biri haline gelmiş oldu.

Steam platformu her geçtiğimiz yıl oyunlarının üstüne yüzlerce sayıdakini daha ilave ederek bu şekilde büyük bir oyun kütüphanesine sahip olmayı başardı. 2014 senesinden bu yana platforma her geçtiğimiz yıl, daha önceki yıldan daha çok oyun ilave edildi. Fakat bu yıl içerisinde de kendi oyun ilave etme rekorunu kırmış olan Steam platformunun artık zirveye ulaşmış olduğu ve daha çoğu olamayacağı konusunda düşünceler var.

SteamSpy platformuna bakılırsa 2019 senesi içerisinde Steam platformuna tam tamına 8.302 tane oyun ilave edildi ve bu 2018 senesi içerisinde eklenmiş olan 8.227 tane oyundan yalnızca biraz daha çok. Bu sene içerisinde gerçekleşmiş olan ufak artışı saymayacak olursak daha önceki senelerdeki artışlar ciddi anlamda gösterişli bir hale gelmişti.

2014 senesi içerisinde 1.676 tane oyunu bünyesine ilave eden Steam; bu söz konusu sayıyı 2015 senesi içerisinde 2.708 taneye, 2016 senesinde 4.409 taneye ve ayrıca 2017 senesinde de 6.339 taneye yükseltmiş idi. Fakat yeni bitirmiş bulunduğumuz 2019 senesi içerisinde platforma ilave edilen oyunlar üzerindeki artış miktarına şöyle bir bakacak olursak bu rekor zinciri artık daha da çok uzamayacak olabilir. 2020 senesi, Steam platformunun 2014 senesinden bu yana ilk defa kendi oyun ilave ettiği rekorunu kırmayı başaramadığı bir sene olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.