OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Star citizen için tek oyunculu betanın ertelendiği açıklandı

Star citizen için tek oyunculu betanın ertelendiği açıklandı

16

 

İçinde Mark Hamill ile birlikte Gillian Anderson’un da yer aldığı Star Citizen isimli yapımın tek oyuncuya sahip modu (Squadron 42), normal olarak belirtilmiş olduğu tarihten üç ay sonrasında piyasaya sürülmüş olacak. Daha öncesinde açıklanmış olanlara bakılırsa bu oyun, gelecek senenin yaz aylarının ilk sırasında çıkacaktı fakat şu anda Temmuz ayıyla Eylül ayının arasında bir çıkış tarihi beklenmiş oluyor.

Gecikmenin nedeni de stüdyonun geliştirme hususunda kademeli bir şekilde ilerliyor olması. Yani söz konusu bu ekibin yarısı, ana oyunla ilgili çalışmalar yapılırken öteki yarısı da oyuna geleceği açıklanan ilk güncellemeyle alakalı çalışmakta. Star Citizen isimli yapımın topluluktan gelmiş olan bağışlara dayalı bir şekilde bütçesinin bulunduğunu da unutmamak gerekli. Stüdyonun aslında çok büyük bir bütçenin yanı sıra fazlasıyla büyük bir iş gücüne sahip olmasından dolayı da bu sandbox MMO türündeki oyunun çok büyük bir beklenti toplamış olduğu da açık.

IMDb’ye bakılır ise oyunda geçmiş olduğumuz 20 senenin en iyi bilim kurgu dizisi oyuncuları arasından bir kısmı bulunuyor. Geliştirici konumunda yer alan Cloud Imperium Games şirketinin kaynağını en fazla harcamış olduğu yön de zaten oyuncu bölümü olarak öne çıktı.

Cloud Imperium Games şirketi, 6 Eylül tarihi içerisinde yapılacak olduğu açıklanan Star Citizen canlı yayını esnasında da oyuna yönelik çok daha şaşırtıcı ve yeni gelişmeleri açıklayacak oldukları konusunda bir duyuru yaptı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.