OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Stadia ile alakalı yeni bir test başladı

Stadia ile alakalı yeni bir test başladı

13

 

Eğer hatırlarsanız Google şirketi, oyun sektörünün gelecek dönemlerini tam anlamı ile değiştirebilecek bir potansiyele sahip olarak karşımıza çıkan bulut tabanındaki oyunculuk sistemlerinden Stadia’yı geçmiş olduğumuz aylar içerisinde resmi bir şekilde tanıtmıştı. Google şirketinin çok büyük umutlarla tanıtımını gerçekleştirmiş olduğu söz konusu bu hizmet, pahalı bir durumdaki sistemler toplamaya gerek kalmadan en güncel durumdaki oyunları dahi donanıma bağlı kalmadan oynayabilmeyi vadetmekteydi. Bunun kapsamında fazlasıyla güçlü sistem gereksinimleri yer alan oyunların bile bir telefon ya da tablet üzerinde çok daha rahat bir biçimde oynanabilecek olduğu da söylenmekteydi.

Aslında Google şirketi, tanıtım yapıldığı esnada Stadia adlı platformun pek çok cihaz üzerinde desteklenecek olduğunu söylemiş olsa bile daha sonra anlaşılmıştı ki sistemi desteklemekte olan cihazlar herkesin beklediğinden çok daha az bir sayıdaydı. Desteklenmekte olan cihazların arasında ise sadece Google Pixel 3 modeli ile birlikte Google Pixel 3 XL modeli, Google Pixel 3a XL modeli, Google Pixel 3a modeli, Google Pixel 4 XL modeli ve Google Pixel 4 modeline ilave bir şekilde Chrome OS tabanına sahip tabletler yer almaktaydı.

Google şirketinin Stadia platformunu mümkün olduğu kadar fazla cihaza getirmeyi talep ettiğini ve aynı deneyimi Pixel durumda bulunmayan akıllı telefonlar üzerinde de sunmak istediği herkes tarafından biliniyordu. Elde edilmiş olan son raporlara bakıldığında ise firma, bu söz konusu deneyimi bir çok cihaz üzerinde sunabilmek amacıyla testlere başlamış bir durumda.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.