OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Squara Enix şirketinden yeni bir tane mobil oyun

Squara Enix şirketinden yeni bir tane mobil oyun

162

 

Japonya da merkezi bulunan video oyunu geliştirme firmalarından biri olarak öne çıkan Square Enix, meraklı bir şekilde beklenmeye başlanan mobil oyunlarından Dragon Quest Tact isimli yapımı iOS işletim sistemi ve Android işletim sistemine özel olarak duyurmuş oldu. Halen İngilizce sürümü bulunmayan söz konusu bu oyun, 2020 senesinin içinde yalnızca Japonya’da yer alan kullanıcıların beğenisine sunulmuş olacak.

Final Fantasy ile birlikte Dragon Quest ve de Kingdom Hearts benzerindeki video oyunu serileriyle çok büyük bir bilinirlik elde eden Square Enix şirketi, bir müddettir üstünde çalışmalar yaptığı mobil oyunlarından Dragon Quest Tact adlı yapımı iOS işletim sistemi ve Android işletim sistemi için resmi bir şekilde duyurdu.

Japon asıllı video oyun geliştirici şirketin yeni karşımıza çıkan mobil oyunu, bugüne dek 78 milyon taneden çok satış gerçekleştiren role-playing çeşidindeki popüler durumdaki yapımı Dragon Quest adlı yapımı temel almakta. Oyuncuların Dragon Quest isimli seriden tanıdık canavarları kontrol edip savaştırmış olduğu bir taktiksel rol yapma oyunu olarak öne çıkan Dragon Quest Tact, sıra tabanına sahip savaş sistemini benimsemekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.