OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Spider-Man oyunuyla ilgili kayıtlar PS4 konsolundan PS5 konsoluna aktarılabilmekte

Spider-Man oyunuyla ilgili kayıtlar PS4 konsolundan PS5 konsoluna aktarılabilmekte

29

 

Geliştirici şirket olarak öne çıkan Insomniac Games şirketi, Marvel’s Spider-Man adlı oyunların arasında PlayStation 4 konsolundan PlayStation 5 konsoluna kayıt dosyası aktarma konusundaki desteği de yayınlamış oldu. Yayınlanmış olan güncelleme ile beraber ayrıca Remastered sürümünde yer alan üç tane kostüm orijinal oyuna ilave edilmiş oldu.

Sony şirketinin yeni nesil olarak karşımıza çıkan oyun konsollarından PlayStation 5, ardımızda bırakmış olduğumuz günlerde bütün dünya üzerinde piyasaya sürülmüş oldu. Konsol daha karşımıza çıkmadan önce bir takım PlayStation 4 konsolundaki oyunlarının kayıt dosyalarının PlayStation 5 konsoluna aktarılamıyor olması oyuncuların tepki göstermesine neden olmaktayken, tepkilerin hemen sonrasında bir açıklamada bulunan Sony şirketi de kayıtların PS4 konsolundan PS5 konsoluna aktarım yapılabilmesine geliştiricilerin karar vermekte olduğunu ifade etmişti.

Sony şirketinin açıklamalarından hemen sonrasında Spider-Man adlı yapımla alakalı kayıt dosyalarının nesiller arasında aktarılabilmelerinin üstünde çalışmalar yaptıklarını ifade eden Insomniac Games şirketi, bu söz konusu desteği ardımızda bırakmış olduğumuz hafta sonunda paylaşılan bir yamayla beraber kullanıma sunmuş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.