OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Spider-Man: Miles Morales adlı yapımda Chrysler Binası telif hakkından dolayı yok

Spider-Man: Miles Morales adlı yapımda Chrysler Binası telif hakkından dolayı yok

76

 

Geliştirici koltuğunda Insomniac Games şirketinin yer almış olduğu Spider-Man: Miles Morales adlı yapımda telif hakkı problemlerinden dolayı ikonik bir hale gelen Chrysler Binası hiç bir şekilde yer almamakta. Söz konusu bu bina, 2018 senesi içerisinde piyasaya sürülmüş olan Spider-Man ile birlikte bu oyuna ait remaster versiyon içerisinde yer almaktaydı.

Sony şirketinin ardımızda bırakmış olduğumuz hafta ülkemiz içerisinde piyasaya çıkartılan yeni nesildeki oyun konsollarından PlayStation 5 konsolu, beraberinde pek çok farklı yeni nesil oyunu da getirmiş oldu. Türkçe bir şekildeki dil desteğinin yer almıyor olmasından dolayı fazlasıyla eleştiri alan Spider-Man: Miles Morales adlı yapım da PlayStation 5 konsoluyla beraber piyasaya sürülmüş olan bu söz konusu yeni nesil oyunlardan bir tanesi.

Oyunu deneyimleme konusunda bir fırsatı yakalamış durumdaysanız, New York City’nin simgesel yapıları arasında kendisine yer edinen Chrysler Binası’nın kent içerisinde yer almamakta olduğunun farkına varmışsınızdır. Aynı söz konusu bina, 2018 senesi içerisinde piyasaya sürülmüş olan Spider-Man ve bu söz konusu oyunun elden geçirilen ”remaster” versiyonu içerisinde yer almaktaydı. Böyle olması da oyuncuların, Chrysler Binası’nın niçin yeni oyun üzerinde yer almamakta olduğunu merak etmesine sebep olmuş durumda. Sebebi ise çok basit elbette ki telif sorunu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.