OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Sony şirketinden yeni bir patent

Sony şirketinden yeni bir patent

15

 

Sony şirketinin PlayStation 5 oyuncuları için PS1 konsolunun yanı sıra PS2 konsolu ile birlikte PS3 konsoluna ait oyunlarını da bulut üstünden bile olsa oynama fırsatı verecek olduğu bir emülatör patenti ortaya çıkmış durumda. Söz konusu bu patent, oyuncuların oyunları deneyimlemesinin yanı sıra kaydetmesi ile birlikte paylaşmasına izin vermekte olan bir sistem göstermekte.

Renka_schedule ismine sahip olan bir Twitter kullanıcısı, ardımızda bırakmış olduğumuz günler içerisinde yeni bir Sony patentini ortaya çıkartmış durumda. Patent, Sony şirketinin PS1 konsolunun yanı sıra PS2 konsolu ile birlikte PS3 konsolu üzerinde yer alan yazılımlarını taklit edip bu oyun konsollarına ait oyunları çalıştırmakta olduğu ve bulut üstünden (muhtemel olarak PS Now) oyunculara sunmakta olduğu bir teknolojiyi de göstermekte. Fakat hepsi bu kadar az durumda değil..

Patent içerisinde yer almakta olan bilgilere bakılırsa Sony şirketi, bahsi geçen bu oyunlarla alakalı olarak bir bulut oyun kütüphanesi oluşturmuş olacak. Bu kütüphane içerisinde saklanmakta olan oyunlar, bütün oyun konsollarını taklit edebilen bir emülatörde çalıştırabiliyor olacak. Kütüphane içerisinde oyun ikonlarının üstüne gelindiği zaman oyunla alakalı bir video oynatılabiliyor olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.