OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Sony şirketinden yeni bir patent

Sony şirketinden yeni bir patent

22

 

Sony şirketi, yeni keşfedilmiş olan özel bir patente bakılırsa elinize geçmiş olan her bir nesneyi PlayStation kontrolcüsü yapmayı başarabilecek bir yöntem geliştirmekte. Bu söz konusu yöntemin gerçek dünya üzerinde yer alıp almayacak olduğunu henüz hiç bir şekilde bilmiyor olsak bile fikir fazlasıyla heyecan veriyor.

Sony şirketi, piyasaya sürmüş olduğu her bir yeni PlayStation oyun konsolu ile beraber bir tane de yeni bir kontrolcüyü oyunculara sunmasıyla öne çıkmış durumda. Lakin daha çok oyun kontrolcüsüne sahip durumda bulunma konusunda isteği bulunan oyuncuların önlerine çok önemli bir engel gelmiş oluyor: o ise hiç şüphesiz ki para. PlayStation konsolunun mevcut durumdaki kontrolcüleri, sahip bulundukları fiyat etiketlerinden dolayı can yakabilmekteler.

Sadece PlayStation kullanmakta olanların değil, bütün konsol ile birlikte PC kullanıcılarının yaşamakta olduğu bu probleme ise Sony şirketinin aracılığıyla çok ilginç bir çözüm sunulmuş oldu. Firma, Amerika Birleşik Devletlerinin Patent ile Marka Ofisi’nde keşfedilmiş olan yeni bir patente bakılırsa elinize geçmiş olan herhangi bir eşyayı bir kontrolcüye dönüştürmeyi hedeflemekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.