OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Sony şirketinden The Last of Us Part II ile birlikte Ghost of Tsushima çıkış tarihi açıklaması

Sony şirketinden The Last of Us Part II ile birlikte Ghost of Tsushima çıkış tarihi açıklaması

24

 

PlayStation 4 konsolunun en fazla beklenmiş olan oyunlarından biri olarak öne çıkan The Last of Us Part II adlı yapımın geçmiş olduğumuz haftalarda yeniden ertelendiği açıklaması yapılmıştı. Sony şirketi, The Last of Us Part II adlı yapımın resmi çıkacağı tarihini bugün duyurmuş oldu.

Sony Interactive Entertainment şirketinin Worldwide Studio Yöneticilerinden Herlman Hulst, PlayStation Blog üzerinde paylaşılmış olan yeni yazı içerisinde Naughty Dog’un meraklı bir şekilde beklenmekte bulunan yeni oyunu The Last of Part II adlı yapımın 19 Haziran 2020 tarihinde bütün dünya üzerinde satışa çıkacak olduğu duyurusunda bulundu.

Çıkış tarihi açıklanmış olan tek bir oyun The Last of Us Part II adlı yapım değildi. Sucker Punch’ın elinden çıkmış olan Ghost of Tsushima adlı yapımın da çıkacağı tarihi açıklanmış oldu. Daha öncesinde haziran ayı içerisinde çıkacak olduğu söylentisi bulunan oyunun çıkış tarihi tam olarak 1 ay daha ileri tarihe ertelendi. Oyunun mevcut durumdaki yeni çıkış yapacağı tarihi 17 Temmuz 2020 şeklinde duyurulmuş oldu. Sony şirketinin tarafından niçin bu şekilde bir erteleme yapılmış olduğuna yönelik olarak bir açıklama gelmemiş olsa da firmanın PS4 konsoluna özel iki oyunu arka arkaya paylaşmayı istememiş olması da olanaklı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.