OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Sony şirketinden PS3 için özel bir güncelleme

Sony şirketinden PS3 için özel bir güncelleme

27

 

Sony şirketi son zamanlarda çok az sayıda oyuncusu kalmış olan eski nesil oyun konsollarından PlayStation 3 konsoluyla alakalı yeni bir sistem yazılımının güncellemesini paylaştı.

Japon teknoloji devlerinden biri olarak öne çıkan Sony şirketi, ortalama 14 senelik zaman önce (Kasım 2006) piyasaya sürmüş olduğu oyun konsollarından PlayStation 3 konsoluna özel olarak yeni bir sistem yazılımının güncellemesini paylaşmış oldu. Hayır, kesin bir şekilde bu asla bir şaka değil.

PlayStation adlı konsolun resmi internet sitesi üzerinde yer almış olan bilgilere bakılırsa bugün yayınlanmış olan güncelleme, PlayStation 3 konsolunun sistem yazılımını da 4.87 sürümüne yükseltmekte. Güncellemeyle alakalı notlara bakmış olduğumuzda da ‘Bu söz konusu sistem yazılımının güncellemesi, sistem performansını iyileştirmektedir.’ şeklindeki ibareyle karşılaşmaktayız.

Sony şirketinin yapmış olduğu uyarıya bakılırsa bahsi geçen bu güncellemeyi yükleyebilmeniz amacıyla PlayStation 3 konsolunun sabit disk sürücüsü içerisinde veyahut harici depolama alan kısmında 200 MB büyüklüğünde bir boş alan yer alması gereklidir.

Sony şirketi, söz konusu bu güncellemenin çok kolay bir performans iyileştirmesinden ibaret durumda bulunduğunu söylemiş olsa da açık kaynaklı bir tane PS3 emulatörü olarak öne çıkan RPCS3’ün Twitter hesabı üzerinden paylaşılmış olan bilgilere bakılırsa güncelleme, PS3 adlı konsolun Blu-ray sürücüsüne çok daha yeni nesil filmlerle ilgili olarak destek getirmekte ve çok ufak bir güvenlik yamasını da içeriğinde barındırmakta.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.