OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Sony şirketinden Playstation oyunlarıyla alakalı yeni hamle

Sony şirketinden Playstation oyunlarıyla alakalı yeni hamle

14

 

Teknoloji devlerinden biri olan Sony şirketi, oyun severlere özel geliştirmiş olan PlayStation konsolu sayesinde fazlasıyla iyi bir çıkış yaklamayı başardı.

Sony şirketi tarafından yapılan son açıklamalara bakılırsa firma, şimdi ise bilgisayar platformlarına özel olarak oyunlar üretmeye başlamış olacak. Konuya yönelik olarak özel açıklamalar gerçekleştiren SIE (Sony Interactive Entertainment)’nin Worldwide Studios başkanı görevinde bulunan Shawn Layden, Sony şirketinin gelecek dönemler içerisindeki oyun stratejisinin tam olarak ne olacağını açık bir şekilde belirtti.

Shawn Layden açıklaması içerisinde; PlayStation isimli platformun daha fazla gelişebilmesi amacıyla çalışmaların devam ettirileceğini ve bu hususun tartışmaya tamamen kapalı bir durumda bulunduğunu açıklarken firmanın oyun sektörü konusunda genişleme isteğinin olduğundan da söz etti. Layden, önümüzdeki dönemler içerisinde SIE Worldwide Studios tarafından geliştirilmesi yapılacak oyunların daha da büyük bir oyuncu havuzuna ihtiyaç duyacak olduğu konusunda açıklama gerçekleştirdi.

Layden’ın söz konusu bu açıklamalarına bakılır ise Sony şirketi, gelecek dönemler içerisinde bilgisayar platformuna özel olarakta oyunlar çıkartacak gibi duruyor. ”Çok daha büyük bir oyuncu havuzuna ihtiyaç” şeklindeki sözler düşünülür ise oyunların çapraz platform desteği sunacak olduğu açıkça anlaşılabilmekte.

Sony şirketinden gelmiş olan açıklamalar, bu tarzda yer alan oyunların tam olarak ne zaman piyasaya sürülecek olduğuna yönelik bir takvimi içeriğinde barındırmıyor fakat Sony şirketinin son dönemler içerisindeki oyun stüdyolarını satın alma benzerindeki büyük girişimler göz önünde alınırsa, aslında çok bir zaman kalmadı gibi gözüküyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.