OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Sony şirketi tüm resmi forumları kapatacağını açıkladı

Sony şirketi tüm resmi forumları kapatacağını açıkladı

28

 

Sony şirketi herkesi şaşırtan sürpriz bir karar alıp PlayStation’a ait topluluk sayfalarınının yanı sıra yardım forumlarını kapatacak olduğu konusunda bir duyuruda bulundu. Oyuncular, söz konusu bu forumların yerine firmanın öteki iletişim kanallarını kullanmaya başlayacaklar.

Sony şirketinin PlayStation ile ilgili platformu büyük bir oyuncu topluluğuna sahip ve söz konusu kullanıcılar, konsolla alakalı bütün soru ile birlikte görüşlerini topluluk sayfası üzerindeki forum üstünden paylaşabilmekteler. Sony şirketinin temsilcileri, x PlayStation forumları üzerinde tamamen sürpriz bir biçimde paylaşmış oldukları mesajla dünyanın genelindeki bütün topluluk sayfalarının kapatılacak olduğu konusunda duyuru paylaştılar.

Konsol sahibi oyuncular, PlayStation forumlarını senelerdir oyunlarla alakalı görüş ile birlikte değerlendirmeleri paylaşabilmek, cihazlar üzerinde yaşadıkları problemleri çözmek amacıyla kullanmaktaydı. Fakat söz konusu oyuncu topluluğu, 27 Şubat 2020 tarihi itibariyle PlayStation forumlarına erişemiyor olacak. Sony şirketi, destek alabilmek ya da toplulukla etkileşimde bulunmayı talep eden herkesi firmanın öteki iletişim kanallarını kullanmaya davet etmekte.

Dünya genelinde yer alan kullanıcılar bundan böyle yalnızca PS Blog ile sosyal medya üzerine yer alan hesaplar sayesinde toplulukla paylaşım yapabiliyor olacaklar. Sony şirketinin resmi bir durumdaki PlayStation forumları kalıcı bir şekilde kapatma kararının arkasındaki neden ise halen bilinmemekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.