OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Sony şirketi Şubat ayına PS 5’i gösterebilir

Sony şirketi Şubat ayına PS 5'i gösterebilir

21

 

Sony şirketi, PlayStation 4 konsolunu New York kentinde gerçekleşmiş olan ve de ”PlayStation Meeting” ismi verilmiş çok özel bir etkinlikle duyurup tanıtmıştı. Firmanın bu sene içerisinde de benzeyen bir biçimde, PlayStation 5 konsolunu piyasaya çıkartmadan öncesinde yeni nesil konsolun mevcut durumdaki özelliklerini ve de oyunlarını göstermekte olan çok bir etkinliğe ev sahipliği yapması konusunda bir beklenti var.

Konsol üretici şirket, halen resmi bir açıklama yapmamış olmasına karşın, yeni bir tane etkinliğinin yaklaşmaya başladığına yönelik kanıtlar mevcut. Gazetecilerden Mike Futter, Sony şirketinin PS5 konsolunu senelik Destination PlayStation etkinliği kapsamında gösterecek olduğunu resmen doğruladı. Destination PlayStation, Sony şirketinin yayıncıların yanı sıra distribütörler ile birlikte iş ortaklarına gelecek planlarını açıklamış olduğu, kapalı kapılar sonrasında gerçekleştirilen bir tane toplantı.

Futter’a bakılacak olursa şubat ayı içerisinde gerçekleşmesi planlanmakta olan söz konusu etkinliği bu sene Sony şirketinin yerine ”çok daha büyük bir distribütör” yönetiyor olacak. Sony şirketi, bu sene içerisinde E3 etkinliğine tekrar katılmayacak olduğu konusunda bir açıklamada bulundu ve bu kararın sebebi şeklinde de özel bir PlayStation etkinliğini varsaymak mümkün. Öte yandan Sony şirketinin PS5 konsolunu tanıtmak amacıyla PAX East ile birlikte Game Developers Conference’tan hemen öncesinde daha farklı bir PlayStation Meeting etkinliği gerçekleştireceğine yönelik çok yaygın bir söylenti de bulunuyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.