OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Sony Santa Monica adlı oyun stüdyosu baş yazar aradığını duyurdu

Sony Santa Monica adlı oyun stüdyosu baş yazar aradığını duyurdu

62

 

God of War adlı serinin geliştirici stüdyosu olarak öne çıkmayı başaran Sony Santa Monica şirketi, stüdyonun elinden çıkmaya hazırlanan çok daha yeni bir oyuna işaret etmekte bulunan bir iş ilanı paylaşımında bulundu. Baş yazar arayışında olduğunu ifade eden firma, bunun daha halen duyurusu yapılmamış bir proje için olduğunu da açık bir şekilde ifade etti.

Sony şirketinin PlayStation konsoluna özel olarak çıkan oyun serilerinden God of War, 2004 senesinde çıkış gerçekleştiren ilk oyunundan bu zamana kadar sürekli olarak aynı stüdyonun bünyesi üzerinde geliştirilmiş oldu. Sony Santa Monica adına sahip olan bu stüdyo, özellikle de 2018 senesi içerisinde paylaşılmış olan God of War adlı yapımla beraber çok büyük bir popülerlik yakalamayı başardı ve firmaya da çok büyük bir kâr kazandırmış oldu.

2018 senesi içerisinde yayınlanmış olan God of War adlı yapımın devam oyunu olarak karşımıza çıkacak God of War: Ragnarok adlı yapım da ardımızda bırakmış olduğumuz aylar içerisinde resmen duyurulmuştu. Bu senenin son günlerine doğru yayınlanacak olduğu açıklaması yapılan oyun, gözlerin tekrardan Sony Santa Monica üzerine çevrilmesini sağlamış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.