OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Sony Rusya çok rahatsız oldu

Sony Rusya çok rahatsız oldu

22

 

Orijinal bir durumdaki Call of Duty: Moder Warfare 2 adlı yapım 2009 senesinde paylaşıldığında Rusya, oyunda yer alan ”No Russian” isimli göreve çok büyük bir tepki göstermiş idi. Oyuna ait remastered olan versiyon ise, Rusya’da paylaşılmadı.

Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered adlı yapım, 31 Mart tarihi içerisinde PlayStation 4 üzerinde satışa çıkarılmıştı. Nisan ayı içerisinde de oyunun bilgisayar versiyonuyla birlikte Xbox versiyonlarının da paylaşılacak olduğu ifade edilmişti. Oyun sadece bir ülke içerisinde satışa çıkmış değil o da Rusya. Oyuna ait orijinal versiyonunu oynamış durumda bulunanlar, No Russian isimli görevi hatırlayacaktır. Bu söz konusu görev içerisinde Rus asıllı bir tane terör grubu, Rusya ve Amerika Birleşik Devletleri’nin arasında savaş çıkartabilmek amacıyla bir uluslararası havaalanı içerisinde, Amerika Birleşik Devletleri’nin suçlamak amacıyla katliam yapmaktaydı.

Rusya ise söz konusu bu oyun ilk çıktığı zaman da bu görüntülerden hiç bir şekilde memnun değildi. Rusya ile birlikte Rusların böyle gösterilmesinden rahatsız durumda bulunan ülke, oyunun satışa çıkması konusunda izin vermemiş idi. Bir müddet sonrasında ise oyun tekrardan satışa sürülmüş ve bu versiyon içerisinde de görev kaldırılmış idi.

Oyunun remastered versiyonu üzerinde de görev tekrardan oyuna dönmüş bulundu. Böyle olması da Sony Rusya’nın söz konusu bu oyunu bu ülke içerisinde satışa çıkarmamasına sebep oldu. İlginç durumda bulunan şey de oyunun öteki platformlar üzerinde satışa çıkacak bulunması.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.