OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Sony Playstation 5 ne kadar ücretle satılacak?

Sony Playstation 5 ne kadar ücretle satılacak?

4

 

Sony şirketi yeni nesildeki oyun konsollarından biri olan PlayStation 5 konsolunun Türkiye fiyatını en sonunda açıklamış oldu. Fiyat etiketine bakıp PlayStation 5 konsolunun, Xbox Series X konsoluyla çok ciddi bir rekabet ortaya koyacak olduğunu ifade etmek olanaklı.

Ardımızda bırakmış olduğumuz ay Xbox Series X konsolu ile birlikte Xbox Series S konsolunun Türkiye fiyatını resmi bir şekilde açıklamış olan Microsoft şirketi, rekabetçi bir fiyat etiketi belirleyip gözlerin aniden Sony şirketine daha da doğrusu PlayStation 5 konsoluna dönmesine sebep olmuş idi.

Japon teknoloji devlerinden biri olarak öne çıkan Sony şirketi, yeni nesildeki oyun konsollarından biri olan PlayStation 5 konsolunun Türkiye fiyatını en sonunda açıklamış durumda. 19 Kasım tarihinden itibaren satışa sunulacak olduğu daha öncesinde açıklanmış durumda bulunan PlayStation 5 konsolu, disk sürücüsüne sahip (Ultra HD Blu-ray) sürümüyle Türkiye içerisinde 8.299 Türk Lirası tutarındaki fiyat etiketine sahip durumda bulunacak.

PlayStation 5 Digital Edition isimli model de Türkiye’de 2021 senesi içerisinde satışa sunulmuş olacak ve fiyatı, satışa sunulmasına çok yakın bir tarih içerisinde açıklanmış olacak. Bu esnada Sony şirketinin PlayStation 5 konsolunun fiyatıyla alakalı satışa sunulacak olduğu tarihteki maliyetlerin yanı sıra yürürlükte bulunan mali yükümlülüklere bakarak önemli bir değişiklik gösterebilecek olduğu uyarısında bulunmuş olduğunu da ifade edelim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.