OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Son senelerdeki en mükemmel RPG oyunu Mass Effect 5 mi?

Son senelerdeki en mükemmel RPG oyunu Mass Effect 5 mi?

60

 

Gelecek seneler içerisinde Bethesda şirketinin Starfield adlı yapım ile birlikte People Can Fly şirketinin Outriders adlı yapımı gibi pek çok yeni nesilde RPG oyunu piyasaya sürülmüş olacak. Bu söz konusu oyunların çıkış yapması, geliştiricilerden BioWare şirketine ait olan Mass Effect 5’i son senelerin en iyi RPG’si yapma amacıyla çok büyük bir şans sunmakta.

Ardımızda bırakmış olduğumuz dönemler içerisinde Kotaku’nun yayınlamış olduğu bir tane rapor, askeri bilimkurgu serilerinden biri olan Mass Effect’e çok daha yeni bir oyun ilave edileceğini iddia etmekteydi. Rapor içerisinde oyunun halen çok erken aşama içinde bulunduğu söylense bile bu söz konusu haber dahi serinin hayranı olanları heyecanlandırmaya yetti lakin oyunun gelecek birkaç senelik zaman dilimi içinde piyasaya çıkartılması çokta muhtemel gözükmemekte.

Böyle olması, esasen geliştirici şirketlerden biri olan BioWare şirketi açısından çok büyük bir avantaj olabilir çünkü gelecek birkaç senelik zaman diliminde pek çok yeni RPG oyun piyasaya sürülmüş olacak. Geliştirici duruma bulunan ekip, bu söz konusu oyunlarla beraber oyuncuların geri bildirimlerini de net bir şekilde dikkate alıp Mass Effect 5 adlı yapımı daha da iyi bir noktaya getirecek olabilir. Böylelikle 2017 senesi içerisinde Mass Effect: Andromeda adlı yapımla yaşanmış olan hayal kırıklığını yeniden yaşamak mecburiyetinde kalmamış olur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.