OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Son 12 ayda en çok bu 10 mobil oyuna zaman harcadık

Son 12 ayda en çok bu 10 mobil oyuna zaman harcadık

55

 

Mobil oyunlar alakalı endüstri, keskin durumdaki yükselişine emin adımlar ile devam etmekte. Şu zamanlarda hiç bir dönemde olmadığı kadar çok sayıda insan mobil oyunlarla zaman geçirmeye başlamış durumda. Oyunlarla alakalı sektörün dünyanın genelinde gerçekleştirmiş olduğu hasılatına şöyle bir göz attığımızda; bilgisayar oyunlarının elde etmiş olduğu payı %24 seviyelerinde, konsol oyunlarının elde etmiş olduğu payı %23 seviyelerinde ve mobil oyunların payları da tam tamına %51 seviyelerinde.

Talep edilen yerde talep edildiği zaman oynanabiliyor olmasının da vermiş olduğu avantajla beraber mobil oyunlar pastadan çok daha büyük bir pay almış oluyor. Mobil oyunlarla alakalı sektör her geçmiş olduğumuz sene büyümekte evet ancak ardımızda bırakmış olduğumuz sene salgının da etkisinden dolayı 2020 senesinin ilk çeyreklik diliminde mobil oyunlara duyulmakta olan ilgide inanması zor bir artış olmuş durumda. Ocak ila Mart aylarının arasına mobil oyun indirme oranları dünyanın tamamında %30 artış gösterdi.

Aylık olarak aktif bir durumdaki kullanıcı sayılarına bakılarak ülkemizde en fazla oynanmış olan mobil oyunlar ise şöyle:

– PUBG Mobile adlı yapım,
– Brawl Stars adlı yapım,
– Candy Crush Saga adlı yapım,
– Roblox adlı yapım,
– Among Us! adlı yapım,
– 101 Okey Plus adlı yapım,
– Subway Surfers adlı yapım,
– Minecraft Pocket Edition adlı yapım,
– Headball 2 adlı yapım,
– Words of Wonders adlı yapım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.