OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Skyrim adlı yapımın Riften Şehri bir modla ”Peynir Şehri’ne çevrilmiş oldu.

Skyrim adlı yapımın Riften Şehri bir modla ''Peynir Şehri'ne çevrilmiş oldu.

74

 

Ağaç Şehri modu üzerinden ilham almış olan geliştiriciler, Skyrim adlı yapımın Riften kentini peynir kentine dönüştürmekte olan bir mod paylaştı. Bahsi geçen bu modu sizler de indirip uygulayabilmektesiniz.

Bir tane oyun ne denli kaliteli bir durumda, ne enli bol içerikle olur ise olsun topluluk tarafından oluşturulmuş olan modlar, oyunların eğlencesine çok büyük bir eğlence katmış olur. 2019 senesi içerisinde WickWah tarafından oluşturulmuş olan bir tane Skyrim modu da aynı maksada hizmet etmekteydi ve söz konusu oyununun ticari durumda bulunan kalbi Whiteru’nu adeta bir ‘ağaç şehri’ haline getirmekte.

Mod geliştirici olanlar, WickWah’ın Whiteru’ya özel olarak yayınlamış durumda bulunduğu modu, Riften kentiyle ilgili geliştirmeye karar vermiş oldular fakat çok önemli bir farkla: Peynir. Geliştirici ekip, Skyrim adlı yapımda yer alan Riften kentini bir ağaç şehri yapmanın yerine bir peynir kenti haline getirmiş oldular. Bahsi geçen bu modla beraber kenin dört bir yanı gülümsemekte olan tekerlek peynirlerle kaplanmış oluyor.

Söz konusu bu mod, kenti çok büyük boyutlarda gülümsemekte olan tekerlek peynirlerle kaplamış olduğunan ve oyunu gerçekçilikten biraz daha uzaklaştırmış olduğundan dolayı oyunculardan bazılarının hoşuna gitmeyebilir. Tekrardan söz konusu bu modun tuhaf gözükmekte olan fakat bir o denli de komik bir görüntü ortaya çıkartmış olduğunu söylemek fazla da yanlış olmayacaktır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.