OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Silkroad Online adlı yapımın Türkiye’deki tüm hakları yerli şirket tarafından alındı

Silkroad Online adlı yapımın Türkiye'deki tüm hakları yerli şirket tarafından alındı

474

 

JoymaxCo. Ltd aracılığıyla geliştirilmiş olan efsane MMORPG oyunlarından Silkroad Online’ın ülkemizde yer alan tüm lisans hakları Türk şirketlerden GameGami aracılığıyla satın alınmış durumda. Firma, resmi bir durumdaki Türkiye sunucularını gelecek aylar içerisinde açmayı planlamakta.

Oyun dünyası üzerindeki atılımlardan dolayı 2000’li senelerin yeri sürekli olarak ayrıdır. Şu zamanlardaki ultra gerçekçi oyunların tam tersine, fazlasıyla harika grafikleri olmasa bile bizleri çok uzun saatler boyunca bilgisayar başında tutmayı başarmış olan MMORPG türüne sahip oyunlar bulunuyordu. Knight Online adlı yapımın yanı sıra Metin 2 benzerindeki çok ünlü yapımlar, büyük bir kısmımızın yaşamını bir zamanında kendilerine çok önemli bir yer edinmişti. İnsanlar aslında doğal bir şekilde son senelerde bu oyunları bırakmaya başlamış olsa bile halen belirli bir oyuncu kitlesine hitap etmeye devam eden oyunlar yer almakta. Bu söz konusu oyunlardan bir tanesi de hiç şüphesiz ki Silkroad Online.

Bir çok kişinin yaşamının bir zamanında merkez haline gelmeyi başaran Silkroad Online adlı yapımın Türkiye’de yer alan hakları, Türk oyun şirketlerinden biri olan GameGami aracılığıyla satın alınmış durumda. GameGami Bilişim Anonim Şirketi ile Silkroad Online adlı yapımın yapımcılarından JoymaxCo. Ltd. aracılığıyla gerçekleştirilmiş olan anlaşmanın sonrasında, bundan sonra oyunun ülkemizde yer alan bütün lisans hakları GameGami şirketinde bulunacak..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.