OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Silent Hill efsanesi geri mi gelecek?

Silent Hill efsanesi geri mi gelecek?

11

 

En tanınan korku oyunları arasında yer alan Silent Hill cephesinde oyun hayranlarını çok fazla sevindirecek gelişmeler yaşanmaya başlandı. Konami şirketi, Silent Hill isimli yapımla alakalı Kanada içerisinde bir marka başvurusu gerçekleştirdi. Söz konusu bu başvuru, 25 Temmuz 2019 tarihi içerisinde Konami Digital Entertainment şirketi tarafından gerçekleştirilmiş gözükmekte. Bu durumun ise, Konami şirketinin Silent Hill isimli markayı elinde tutabilmek amacıyla yapmış olduğu bir güncelleme veyahut yenileme şeklinde değil, yeni bir tane projeyle alakalı olarak gerçekleştirilmiş olduğu düşünülmekte.

Elbette yine de söz konusu bu serinin hayranlarının umutlarını birden bire yükseltmemek gerekli. Çünkü Konami şirketi, her geçtiğimiz yıl çok daha az bir sayıda video oyunu paylaşmakta ve bunların yerine de ”arcade” kabinleri ile birlikte ”pachinko” isimli makinalara odaklanmış bir durumda. Konami şirketinin paylaşmış olduğu oyunların arasında Pro Evolution Soccer benzerindeki seriler de yer alıyor.

Yapılmaya başlanan olan en son Silent Hill serisindeki oyunun Hideo Kojima tarafından geliştirilecek olduğu ve bu oyunun yıldızının ise Norman Reedus olara karşımıza çıkacağı duyurusu gerçekleştirilmişti. Proje içerisinde Japon asıllı korku mangalarının çizerlerinden Junji Ito ile birlikte üne sahip Meksikalı sinemacılardan Guillermo Del Toro’nun da bulunacak olması, hem korku oyununa hayran olanları hem ise Silent Hill isimli yapımın koyu hayranlarını cezbetmeyi başarmıştı fakat oyun için iptal kararı alınmış, Kojima ile birlikte Konami şirketinin de arası açılmış idi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.