OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Silent Hill adlı yapım PS5 konsolu için tekrar canlanacak

Silent Hills adlı yapım PS5 konsolu için tekrar canlanacak

7

 

Bugün içerisinde korku oyunu seven herkesi çok fazla sevindirecek bir haberle karşınıza çıkıyor. Korku oyunlarının popüler markaları arasında kendisine yer edinen Silent Hill ile alakalı olarak iki tane değişik iddia ortaya atılmış bir durumda. Üstüne üstlük bunlardan biri Hideo Kojima’nın iptal edilmiş olan oyunuyla alakalı.

Ortaya çıkmış olan çok daha yeni bir iddiaya bakılırsa oyun dünyası içerisindeki en bilinen isimler arasında yer alan Hideo Kojima, Sony Interactive Entertainment şirketinin yanı sıra Konami şirketiyle beraber PlayStation 5 konsolun özel olarak çıkış yapacak Silent Hills adlı oyunun üstünde çalışmalar yapıyor.

Oyunlarla alakalı dünyayı yakından takip etmiş olanlar Kojima’nın yanı sıra Sony Interactive Entertainment şirketi ike birlikte Konami şirketi ve de Silent Hills adlı yapımın daha öncesinde de yan yana gelmiş olduğunu anımsayacaktır. Kojima, Konami şirketinden ayrılmadan hemen öncesinde yeni Silent Hills oyunuyla alakalı demo P.T.’yi çıkarmış fakat söz konusu bu oyun, hiçbir zaman tam halini görmeyi başaramamıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.