OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Şikayetleri adeta gündeme oturdu

Şikayetleri adeta gündeme oturdu

111

 

NBA 2K20 isimli yapım, 6 Eylül tarihi içerisinde piyasaya çıkartıldı. Oyun paylaşıldı ancak 3 gün olmasına karşın geliştirici ekip, daha şimdiden şikayetler ile uğraşmak mecburiyetinde kalmış durumda. 2K Games şirketinde yer alan sunucular, NBA 2K20 isimli yapımın yoğun oyuncu kitlesini barındırma konusunda çok zorlanıyor ve bundan dolayı da oyun devamlı olarak çökmekte.

NBA 2K20 yapımının bazı oyuncuları, sunucularla alakalı değişik problemler yaşamakta olduğunu ifade ediyor. Bu söz konusu şikayetlerin büyük bir kısmı, oyunun maçlar bittikten sonra çökmesiyle ilgili. Oyunculardan bazıları ise, NBA 2K20 yapımında yer alan MyTeam kadrolarının silinmiş olmasını da şikayet ediyor. Oyuncuların bazıları da kazanmış olduğu maçlardan hemen sonra puan kazanamamakta olduğunu veyahut hata mesajları almış olduklarını ifade ediyor.

Böyle problemler, pek çok yeni çevrimiçi oyunda meydana gelebilen problemlerdir. Sunucuları oyun oynayanların isteklerine bakılarak ölçeklendirebilmek fazlasıyla zor bir iş ve pek çok popüler hale gelen oyun, yeni çıktığında çeşitli bağlantı hatalarıyla karşılaşmaktadır. Geliştirici durumdaki ekipler, bu problemle pek çok defa karşı karşıya kalmış olurlar fakat bu yine de 2K Games şirketinin #fix2k20 şeklinde ortaya çıkan etiketi görmezden gelebilecek olduğu anlamına gelmemekte.

NBA 2K20 isimli yapım, oyun içi harcamalar konusunda da oyunculara sıkıntı çıkartmakta ve bu gidiş ile oyuncular oyuna yatırım yapmayı bırakmış olacaklar. Bu durum ise yayımcı firmanın sürekli olarak zarara girecek olduğu anlamını taşıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.