OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Shakedown: Hawaii

Shakedown: Hawaii

41

Son seneler içerisinde bağımsız oyun geliştiricileri tarafından sık bir şekilde başvurulan piksel sanatı oyunların sayısı oldukça çoğalmış bir durumda. İlk önceleri piksel sanatı bir retro havası yansıttığından dolayı bizlere çok değişik ve ilginç gibi gelmiş olsa da, artık pek çok bağımsız oyun içerisinde piksel sanatıyla karlılaştığımızdan dolayı bu grafik stilini kullanmış olan güzel oyunların ön plana çıkabilmesi çok daha güç hale gelmekte. Son zamanlara damgasını vurmayı başaran Shakedown Hawaii isimli oyunsa piksel sanatını tercih etmiş bu ilgi çekici oyunlardan biri olmayı başarabilmiş.

İlk çıkmı olan GTA oyununa benzeyen mekanikleri sayesinde GTA serisine bir hayranlığo olan oyuncuların dikkatini üstüne çekmeyi başaran Shakedown Hawaii isimli yapım, zannedilenin tam tersine fazlasıyla eğlenceli bir yapıya sahip olmuş. İnternet satışlarında yenik düşmüş olan bir tane dağıtımcının, şirketini kurtrabilmek amacıyla pis işlere bulaşmış olduğu bu hikaye içerisinde, maceramız esnasında karşımıza çıkmış olan hiç kimseye de acımamaktayız. Hawaii içerisinde geçmekteo lan bu oyunun teması da adeta 90’ları andırmakta. 8 bit ila 16 bitteki özellik arasında değişmekte olan grafikler, çok daha fazla detay barındırmakta.

2D GTA oyunları içerisinde karşılaşmış olduğumuz bütün mekaniği oyuna ilave etmiş olan yapımcılar, ara sahneleri ise çizimler yaparak süslemiş. Açık dünyanın mekaniklerine sahip durumda bulunan Shakedown: Hawaii isimli oyun, GTA oyunları içerisinde görmüş olduğumuz pek çok özelliği de barındırmakta.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.