OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Sene sonuna kadar Türkiye içerisinde indirilebilir olması bekleniyor

Sene sonuna kadar Türkiye içerisinde indirilebilir olması bekleniyor

29

 

Pokemon GO isimli yapımın yanı sıra bir kaç tane daha artırılmış gerçeklik oyununun ortaya çıkmasının ardından sahne alma sırası artık Minecraft isimli yapıma gelmiş oldu. Minecraft Earth isimli yapım, Microsoft şirketinin mobil oyun dünyasına adım atmaya çalışmakta olduğu gerçek dünyadaki artırılmış gerçeklik oyunlarından biri olarak öne çıkıyor.

Minecraft isimli yapımı hiç bir şekilde duymamış olanlar için bu söz konusu oyun, yalnızca Amerika Birlelik Devletleri oyuncu tabanıyla dahi dünya üzerindeki en popüler oyunlardan biri olmayı başarmakta. Microsoft şirketi, şu zamanlarda da Minecraft isimli yapımı mobil dünya üzerine tamamen artırılmış gerçeklik oyunu şeklinde aktarıp oyuncu kitlesini çok daha fazla genişletmeyi planlamakta.

Bu söz konusu oyun içerisinde, Minecraft isimli oyun dünyasının eklentilerini gerçek dünya üzerinde gözlemleyebiliyor olacaksınız ki oyuna hayran olanlar açısından fazlasıyla da ilgi çekici olacağını ifade etmek gerekli. Öte yandan söz konusu bu oyun, bir şeylerin inşasını gerçekleştirebilmeniz açısından kutuların yanı sıra farklı yaratıklar toplamanıza da olanak veriyor olacak.

Söz konusu bu oyun içerisinde arkadaşlarınız ile bir dövüş başlatabiliyor olacaksınız veyahut dilerseniz bunu tek bir başınıza da yapabiliyor olacaksınız. Oyunda yer alan artırılmış gerçeklik ile alakalı teknolojisi ise fazlasıyla güzel gözükmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.