OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

SEGA şirketi Sonic karakterli oyunu için ön kayıtları paylaştı

SEGA şirketi Sonic karakterli oyunu için ön kayıtları paylaştı

166

 

2020 Tokyo Olimpiyatları yaklaşmaya başladıkça söz konusu yazılım ve oyun dünyası üzerinden gelmiş olan Olimpiyat Oyunları temasına sahip ürünlerin sayısı sürekli olarak artmakta. Oyun firmalarının arasında köklü bir tarihe sahip durumda bulunan SEGA şirketi de 2020 Tokyo Olimpiyatlarına özel olarak oyun geliştirmiş olan firmalardan bir tanesi konumunda. Bundan sadece on ay öncesinde Mario ile birlikte Sonic’li yeni oyunlarınının duyurusunu gerçekleştiren firma, dünden itibaren Sonic’li mobil oyunuyla alakalı ön kayıtları başlatmış oldu.

”Sonic at the Olympic Games – Tokyo 2020” adıyla duyurusu gerçekleştirilmiş olan mobil oyun üzerinde kirpi karakterimizi yarışlar üzerinde görmüş olacağız. Söz konusu bu oyun, Android işletim sistemi ile birlikte iOS işletim sistemine sahip kulanıcıların Sonic karakterlerini kullanıp 15 tane değişik yarış üzerinde boy göstermesine imkan vermekte.

Çıkacağı tarihi 7 Mayıs 2020 şeklinde açıklanmış olan ”Sonic at the Olympic Games – Tokyo 2020” adlı yapım, Google Play Store ile birlikte App Store üstünden oyuncularla buluşmuş olacak. Söz konusu bu oyun, oyuncular için özel bir hikaye de sunuyor olacak. Açıklanmış olan bilgilere bakılır ise yeni oyun üzerinde Sonic ile birlikte arkadaşları, Dr. Eggman’ın yanı sıra Japonya’nın başkentini ele geçirmekte olan karakterlere karşı yarılıyor olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.