OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Satisfactory adlı yapım artık Steam’da olacak

Satisfactory adlı yapım artık Steam'da olacak

98

 

Coffee Stain Studios şirketinin geliştirmiş olduğu, birinci şahıs 3D simülasyon oyunu olarak öne çıkan Satisfactory adlı yapım, çok uzun süren bir bekleyişin sonrasında Steam üstünden de satışa sunulmuş olacak.

2019 senesi içerisinde Epic Games platformuna özel bir şekilde piyasa çıkartılan fabrika simülasyon oyunlarından Satisfactory adlı yapımı geliştiren şirket Coffee Stain Studios, ardımızda bırakmış olduğumuz Şubat ayı içerisinde söz konusu bu oyunun Steam’e geleceğini ifade etmişti. Aylar boyunca devam eden bekleyişin hemen sonrasında ise firma, oyunun 8 Haziran tarihi içerisinde Steam rafları üzerinde yerini alacak olduğunu resmen duyurdu. Açık dünyayı da içeriğinde barındırmakta olan Satisfactory adlı yapımda oyuncular, yabancı bir tane gezegeni keşfetmekteyken bu gezegen üstünde yer alan hammaddeleri toplayabilmekte ve bu toplamış oldukları hammaddelerle de fabrikalar inşa ederek tüm ihtiyaçların üretimini tamamen otomatik bir hale getirmeye gayret ediyor.

Coffee Stain Studios ekibi arasında yer alan Snutt ise; ”Çok iyi bir şekilde biliyorum, şu zamana kadar Satisfactory adlı yapımın Steam platformuna resmi olarak geleceği tarihini açıklayamamış olmamız sinirleri bozan bir durum. Ancak neyse ki şimdi burdayız ve 8 Haziran Pazartesi gününde ise kesinlikle bu oyunu Steam’de paylaşıyoruz ve bu hususta da çok heyecanlıyız.” şeklindeki sözlerle yaşanmış olan gecikmeyle alakalı olarak bir açıdan özür dilemiş oldu. Öte yandan oyunun Steam platformunun gelişine özel bir şekilde Satisfactory adlı yapım, %10 seviyesinde bir indirime de sahip bulunacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.