OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Satış rakamları 2 milyon tane daha çoğaldı

Satış rakamları 2 milyon tane daha çoğaldı

12

 

GTA 5 isimli yapımla birlikte Borderlands 2 isimli oyunun yapımcısı konumunda bulunan Rockstar Games şirketi ile 2K Games şirketlerinin üst kuruluşlarından Take Two şirketi, yatırımcılarıyla yapmış olduğu toplantı içerisinde bir takım açıklamalar gerçekleştirdi. Kazançlarını da resmi bir şekilde açıklamış olan firma, Borderlands 2 isimli oyunun da halen hayatta bulunduğunu ifade etti.

Grand Theft Auto 5 isimli oyunun satışları, GTA Online için getirilen casino güncellemesinden hemen sonra çok önemli bir yükselişe geçmiş durumdaydı. Bu söz konusu güncelleme yalnızca oyunun satış işlemlerini değil, oyun içinde yer alan satışları da harekete geçirdiğinden dolayı Take Two şirketi burdan çok güzel bir kazanç elde etmiş oldu fakat firmanın açıklamasına bakılır ise kazanç kaynağı haline gelen tek eski oyun GTA 5 isimli yapım da değil.

GTA 5 isimli oyunun çıkmasından sadece 1 sene önce piyasaya çıkartılan Borderlans 2 isimli oyun, halen firmanın kazanç kaynağı olmayı da sürdürüyor. Borderlands 3 isimli oyun piyasaya çıkartılana kadarki süre içerisinde arada yer alan boşluğu doldurma konusunda isteği bulunan geliştiricilerden Gearbox isimli şirket, Commander Lilith isimli ilave paketini bedava bir şekilde oyuna getirme kararı almıştı. Bu söz konusu ilave paket ile gelmiş olan güncelleme, eski oyuncuları geri getirmek ile kalmadı ve çok daha yeni oyuncuları da kendisine çekmeyi başardı.

Güncellemenin paylaşılmasıyla beraber Borderlands 2 isimli yapım, mayıs ayından bu zamana kadar 2 milyon tane daha satmış oldu. Bu durum ise, 2012 senesi içerisinde piyasaya çıkartılmış çok eski bir oyun açısından aslına bakılırsa çok büyük bir sıçrayıştır. Borderlands 2 isimli oyuna gelmiş olan bu ilave paketi e 4 milyon taneden çok oyuncu indirmiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.