OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Sanal gerçeklik desteği almış bir durumda

Sanal gerçeklik desteği almış bir durumda

33

 

1985 senesi içerisinde kurulmuş olan, araba yarışlarını konu almaya devam eden video oyunları geliştirmeyi sürdüren İngiliz firmalardan Codemasters isimli şirketin simülasyon oyunu olarak öne çıkan Dirt Rally 2.0, bundan böyle Oculus ile birlikte Steam üstünden sanal gerçeklik formatıyla da oynanabiliyor olacak.

Bu senenin ilk dönemleri içerisinde piyasaya çıkartılmış olan oyunun daha öncesinde sanal gerçeklik ile alakalı bir desteği bulunmuyordu. Araba simülasyonu oyunu olduğundan dolayı sanal gerçeklik desteğinin bulunmaması da çok fazla eleştirilmekteydi. DiRT Rally 2.0 isimli yapım, en sonunda bugün sanal gerçeklik formu içerisinde oynanabilmesini sağlamakta bulunan güncellemeyi almış bir durumda. Oyuna ait olan Steam üzerinde yer alan sürüm 1.7 güncellemesi ile birlikte sanal gerçeklik desteği almış bir durumdayken oyun, Oculus Mağazası içerisinde de yeni çıkış gerçekleştirdi.

DiRT Rally 2.0 isimli yapımın başında yer alan isimlerden Ross Gowing; ”Lansman yapıldığından bu yana topluluğumuz, DiRT Rally 2.0 isimli yapımın VR sürümünün ortaya çıkabilmesi amacıyla fazlasıyla ısrarcı bir durumaydı. Bundan dolayı da oyunun PC versiyonu için VR desteği getirmiş olmaktan çok büyük bir mutluluk duymaktayız” ifadelerine yer verdi ve ilave etti; ”Pek çok oyuncuyla ilgili olarak VR’ın, ralli sürüşlerini deneyimlemenin tek bir yolunun bulunduğu ve bu durumun oyuncuların daha öncesinde hiç bir şekilde deneyimlememiş olduğu bir şey olduğundan dolayı da fazla zevkli bir durumda bulunacaktır.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.