OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Rust en sonunda bahar aylarında çıkacak

Rust en sonunda bahar aylarında çıkacak

5

 

2013 senesi içerisinde alpha sürümü paylaşılan Rust adlı yapımın adeta yılan hikayesine dönen konsol macerası en sonunda başlayacak. Ardımızda bırakmış olduğumuz seneden bu zamana kadar pek çok defa konsola gelme ihtimali paylaşılan oyunun, nihayet ne zaman konsola çıkacak olduğu da kesinleşti.

11 Kasım 2013 tarihi ila 17 Haziran 2014 tarihi içerisinde iki defa alphaya çıkmış olan Rust adlı yapımın çok tuhaf bir geliştirme hikayeside bulunmakta. Alpha dönemi içerisinde pek çok oyuncunun kısa süre zarfında ilgisini çekmeyi başaran fakat geliştirmelerin gecikmesi sebebiyle kısa zaman içerisinde yıldızı sönmüş olan Rust adlı yapım son zamanlarda yeniden popüler hale gelmeye başlamıştı.

Özellikle de Twitch üzerinde yayın yapanlar ve de Youtuber’lar sayesinde eski bir durumdaki popülerliğine kavuşmuş olan oyunun konsol versiyonu hususunda pek çok spekülasyon ortaya atılmış idi. Survival oyunların arasında yeniden muazzam bir üne kavuşmuş olan oyun konsollar üzerinde kapalı beta sürecine girmiş oldu.

Söz konusu yapımın Steam üzerinde yeniden ‘en popüler oyunlar’ adlı kategoriye girmiş olmasının sonrasında Facepunch Studios şirketinden de inanmaz bir atak gelmiş oldu. Rust adlı yapımın oyuncu popülasyonunu çoğalması ve de konsollarla alakalı piyasanın hareketlenmesinin hemen sonrasında şirket oyunu konsol oram içerisinde nihayet test etmeye başlamış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.