OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

RPG oyunlarından Hogwarts Legacy adlı yapımın fragmanı paylaşıldı

RPG oyunlarından Hogwarts Legacy adlı yapımın fragmanı paylaşıldı

148

 

Harry Potter evreni içerisinde geçmekte olan çok kaliteli bir oyunu fazlasıyla uzun zamandan bu yana beklemekteydik. Bugün gerçekleşen PlayStation 5 etkinliği kapsamında da Hogwarts Legacy adıyla çok daha yeni bir RPG oyunu duyurulmuş oldu. Oyun, yalnızca PS5 konsoluna değil öteki konsollarla beraber PC platformu için de çıkış yapmış olacak.

Sony şirketinin PlayStation 5 konsolunun fiyatını açıklamış olduğu etkinlik kapsamında bir çok yeni oyunun da tanıtımını görmüş olduk. Bu söz konusu oyunların arasında belki de en büyük sürpriz bütün dünya üzerinde milyonlarca sayıdaki hayran kitlesine sahip olmayı başaran Harry Potter evreni içerisinde geçmekte olan bir RPG oyunu olmuş durumda. Hogwarts Legacy adıyla tanıtılmış olan söz konusu bu oyun, bizleri 1.800’lü senelerdeki üne sahip sihirbazlık okuluna götürmüş oluyor.

Oyunun geçmekte olduğu sene de düşünülüğü zaman fark edecek olduğunuz üzre Harry Potter adlı karakterle oynamıyor olacağız. Bu karakterin yerine ‘büyücülükle alakalı dünyayı paramparça etme konusundaki bir potansiyele sahip kadim bir sırrın anahtarını elinde tutmakta olan” adsız bir Hogwarts öğrencisine can vermiş olacağız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.