OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Rockstar Games şirketinden açıklama gelmiş durumda

Rockstar Games şirketinden açıklama gelmiş durumda

14

 

Geçmiş olduğumuz günler içerisinde Rockstar Games şirketi, GTA 4 isimli popüler oyununu Steam üstündeki satıştan kaldırmış idi. Oyunun tam olarak niçin kaldırılmış olduğuna yönelik bilgi de bugün açıklanmış durumda. GTA 4 adlı yapımın satışa geri dönüş yapması biraz zaman alabilecek gibi gözükmekte.

Rockstar Games şirketinde çalışmaya devam eden bir tane sözcü GTA 4 isimli yapımın niçin satıştan kaldırılmış olduğuna yönelik açıklamalar gerçekleştirdi. Bu söz konusu olayın meydana gelmesi konusunda büyük bir neden olmadığını ifade eden sözcü, oyunda yer alan Episodes from Liberty City DLC isimli paketin hala satın alınabilir vaziyette bulunmasına da değinmiş oldu.

Bir takım lisans problemlerinin olduğunu belirten sözcü, oyunla ilgili etkinleştirme anahtarı üretilemediğinden dolayı satıştan kaldırılmış olduğunu ifade etti. Grand Theft Auto 4 adlı yapımın Games for Windows Live platformuna da oluşturulmuş olduğunu fakat Microsoft şirketinin bu platforma vermiş olduğu desteği kesmiş olması sebebiyle ürünün aktifleştirme anahtarlarının şu anda kullanılamamakta olduğu ortaya çıkmış durumda.

DLC paketleri de ana oyun üzerinden ayrı lisanslanmış olduğu ve bağlantılı bulunmadığından dolayı satın alınabilir durumda gözüktüğünü de sözlerine ilave etti.

Rockstar Games şirketinin sözcüsü en son ise, Grand Theft Auto 4 adlı yapımın satışları sürdürmesi amacıyla çalışmaya devam etmekte oldukları açıklamasında bulundu. Çok daha yeni yöntemlerin aranmakta olduğunu ve en kısa zaman içerisinde satışlara tekrardan başlayacak olduklarını belirtti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.