OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Roblox şirketi daha yaşlı oyuncuları hedeflediğini açıklamıştı

Roblox şirketi daha yaşlı oyuncuları hedeflediğini açıklamıştı

116

 

Dünya üzerinde 164 milyon tane aktif kullanıcıya sahip olan Roblox şirketinin halka arz ediliyor olmasıyla alakalı heyecanı herkesi sarmış durumda. Oyuncularının, %50’den daha çoğu Amerika Birleşik Devletleri içerisinde yer almakta bulunan 16 yaş ve altında yer alan çocuklardan meydana gelmesi şirketi, daha büyük oyunculara yönlendirmiş oluyor.

2004 senesi içerisinde David Baszucki ile birlikte Erik Cassel tarafından kurulmuş olan firma, 10 Mart tarihi içerisinde halka arz edilmiş olacak. Borsa üzerinde hisselerinin tam olarak nasıl değer kazanacak olduğu merak edilmeye başlanan Roblox şirketinin harcama yapabilmeye çok daha elverişli bir kitleye ihtiyacı bulunuyor. Şirketin mevcut durumdaki yatırımlarını da bu yön içerisinde genişletme konusunda isteği bulunduğu ve devamlı bir şekilde canlı olan bu dünyayı çok daha hızlı büyütmeyi talep ettiği de belirtilmekte. Bu söz konusu hedeflemenin daha da altında borsa yatırımcılarına da güven sağlamayı talep ettiklerini belirtmek hiç bir şekilde yanlış olmayacaktır.

Baszucki’ye bakılırsa; ‘Beraber konserlere gidebilecek oldukları, dans edebilecek oldukları, sohbet ederek cosplay yapabilecek oldukları’ bir kitle ile daha da fazla eğlenebileceklerini düşünmekteler. Firma ayrıca Wonder Woman ile birlikte Aquaman film tanıtımlarıyla ilgili olarakta ev sahipliği yapmış idi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.