OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Riot Games şirketinin Direktörü çok önemli açıklamalarda bulundu

Riot Games şirketinin Direktörü çok önemli açıklamalarda bulundu

9

 

League of Legends, dünya üzerinde en fazla oynanan espor oyunlarından bir tanesi ve ülkemiz içerisinde de fazlasıyla popüler durumda. Riot Games şirketinin Türkiye Direktörü görevinde bulunan Erdinç İyikul, League of Legends adlı yapımın Türkiye içerisinde yer alan oyuncu profiliyle alakalı çok fazla dikkat çeken veriler paylaşmış oldu.

League of Legends adlı yapımla Türkiye’de yer alan e-spor ekosisteminin en büyük temsilcilerinden biri olarak öne çıkan Riot Games şirketi, yükselişini gerçekleştirdiği yatırımlar ile devam ediyor. Firmanın 2009 senesinde pazara sunmuş olduğu söz konusu bu oyun, mobil platformlar üzerinde yer alan çalışmaların yanı sıra öteki projelerle isminden çok sık bir şekilde söz ettirmekte. Riot Games şirketinin Türkiye Direktörü görevinde bulunan Erdinç İyikul, League of Legends adlı yapımın verilerinden yola çıkıp ülkemizde yer alan oyuncu davranışlarıyla alakalı çok fazla dikkat çeken analizler paylaşmış oldu.

League of Legends adlı yapım, izleyici kitlesinin yanı sıra gerçekleşmiş olan dev organizasyonlarından dolayı ülkemiz üzerinde de çok daha tutkulu bir topluluğa sahip bir durumda. LoL adlı yapım, Türkiye içerisinde açılmış olan toplam 15 milyon tane hesapla ülkemiz üzerinde en fazla oynanan oyunların ilk sırasında yer alıyor. Geçmiş olduğumuz bir sene içindeki yeni kayıt sayısı da 2 milyon taneden çok. League of Legends adlı yapımı oynamakta olan kitlenin yaş aralığına şöyle bir baktığımızda da 15 ila 25 arasında seyretmekte ve oyuncu kitlesi ağırlıklı bir şekilde lise ve üniversite öğrencilerinden meydana geliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.