OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Riot Games şirketi yeni bir dövüş oyunuyla gelecek

Riot Games şirketi yeni bir dövüş oyunuyla gelecek

56

 

League of Legends isimli oyunun ülkemiz içerisinde de bayağı bir popüler olmasından dolayı tanımış olduğumuz Riot Games şirketi, farklı bir tane oyun çıkartma yolunda ilerlemekte. Dövüş oyunlarıyla alakalı etkinliklerin gerçekleştirildiği Evolution Championship Series’in (kısa bir şekilde EVO) kurucularından bir tanesi olan Tom Cannon, aynı zaman içerisinde bir Riot Games şirketinin çalışanıdır. Riot Games şirketinin yeni oyunuyla alakalı ilk bilgiyi kendisi ile gerçekleştirilen bir röportaj esnasında açığa çıkartmış oldu.

Tom, Riot Games şirketiyle alakalı bir dövüş oyununun üstünde çalışmalar yaptıklarını ifade etti. Daha sonra ise IGN platformuyla gerçekleştirilen bir röportajı esnasında Riot Games şirketi, Cannon’un söylemiş olduklarını kesin bir şekilde doğruladı ve yeni bir tane dövüş oyununun çıkacak olduğunu açık bir şekilde.

Riot açıklamasında; ”Bu çeşitte yer alan oyunların, oyuncular üstünde bulunan etkilerini görmüş durumdayız ve dövüş oyunuyla alakalı deneyimi daha çok insana ulaştırabilmeyi çok istemekteyiz. Dövüş oyunlarını sevmekte olan kitleye layık bir oyun meydana getirebilmek amacıyla çok fazla uğraşmakta olduğumuzu ve ilerleme kaydetmiş olduğumuzu ifade edebilirim fakat daha ayrıntı paylaşımı yapmak amacıyla fazlasıyla erken” şeklinde bir açıklama gerçekleştirdi.

Şimdilik ise bizde oyunla alakalı herhangi bir bilgi yer almamakta. Bazıları ise oyunun League of Legends evreni üzerinde geçebilecek olduğunu tartışmaya başladı fakat bu durum ise sadece bir teoridir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.