OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Riot Games o iddiaları kabul etmedi

Riot Games o iddiaları kabul etmedi

406

 

Riot Games şirketi, yeni karşımıza çıkmış olan karakterlerinden Seraphine’in bir Riot personelinin eski kız arkadaşından ilham alınıp tasarlanmış olduğu yönündeki iddialarına bugün çok daha yeni bir açıklama getirmiş oldu. Firma, iddiaları kabul etmemekte olduğunu ve kişinin avukatını görüşmeye çağırmış oldukları açıklamasında da bulundu.

Ardımızda bırakmış olduğumuz günler içerisinde Riot Games şirketi, League of Legends’a ilave edilen yeni şampiyonu Seraphine konusunda bir takım sıkıntılar yaşamış idi. Fakat söz konusu bu sıkıntı oyun içerisinde değil, gerçek yaşamdaydı. Daha öncesinde bir Riot personelinin sevgilisi olduğunu açık bir şekilde ifade eden bir kadın, Seraphine’in kendinden ilham alınıp yapılmış olduğunu ileri sürmüştü.

Stephanie adına sahip olan bir tane kadın, 2019 senesi içerisinde bir Riot personeliyle ilişkisinin bulunduğunu ifade etti. Stephanie, söz konusu personelin kendisinden ilham alıp bir içerik gerçekleştirme hususunda şakalar yapmakta olduğunu ifade etti. Sadece birkaç ay sonrasında konuşmayı kesmiş olduklarını ifade eden Stephanie, bu sene içerisinde yayınlanmış olan Seraphine’yle çok büyük bir şoka uğramış oldu.

Seraphine, aslında hem isim olarak hem ise görünüm açısından Stephanie’ye çok fazla benzemekteydi. Bu aslında bir tesadüf mü bunu bilmemiz çok zor fakat Seraphine, Stephanie’nin doğum günü içerisinde K/DA’e katılmış idi. Stephanie, Seraphine’in kendine ne kadar benzemekte olduğunu Medium’da paylaşmış olduğu çok detaylı bir yazıyla da anlatmıştı..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.