OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Resident Evil isimli oyunla alakalı sır çözüldü mü?

Resident Evil isimli oyunla alakalı sır çözüldü mü?

26

 

Capcom şirketi, 23 senelik oyunu üzerinde bir tane gizemi saklı tutma konusunda tercihte bulunmuştu. Resident Evil isimli seri üzerindeki bu önemli gizem, oyunun en sevilen karakterlerinden bir tanesi olarak öne çıkan Rebecca Chambers’ın gerçek yaşamda kim olduğuydu. Firma, bugüne kadar bu hususa hiç bir şekilde değinmemişti. Aslında bunun meydana gelmesi de çok ilginç bir durumdu zira oyun firmaları, oyunlar üzerinde hangi yüzleri kullanmakta olduğunu ilan etmeyi çok fazla seviyor.

Firma, 1996 senesi içerisinde yapmış olduğu Resident Evil tanıtımı esnasında da oyun üzerinde yer alan karakterlere detaylı bir biçimde değinmiş değildi. Rebecca Chambers isimli karakter ise, bu söz konusu tanıtımlar esnasında yalnızca ”Linda” ismiyle tanıtılmış durumdaydı ve o günden beri de Linda’nın kim olduğu hiç bir şekilde bilinmemekteydi. Fakat şimdilerde ise Resident Evil isimli yapıma hayran olan kişi, Linda’ya ulaşmayı başarmış bir vaziyette.

Sizler için, bu herkesin çok sevdiği karakterin kim olduğunu açık bir şekilde söylemeyi bizlerde isterdik fakat bu durum ne kadar üzücü ki olanaklı değil. Zira Linda’yla irtibata geçmiş olan Resident Evil isimli oyuna hayran olan kişi, bu kişinin soyadı konusunda bir açıklamada bulunmadı. Bahsi geçen kişi ”Linda X” şeklinde lanse etmekte olsa da aslında Linda adının da gerçek bir durumda bulunup bulunmadığından emin değiliz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.