OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Resident Evil 3: Nemesis oyununa ait görseller gözüktü

Resident Evil 3: Nemesis oyununa ait görseller gözüktü

24

 

Son dönemler içerisinde, Capcom şirketinin Resident Evil 2 Remake isimli yapımla elde etmiş olduğu başarının hemen sonrasında Resident Evil 3: Nemesis isimli yapımla geri dönüş gerçekleştireceği de konuşmalar arasındaydı. Konu ile alakalı olarak yapılmış olan iddialara bakılırsa; yeni karşımıza çıkacak olan yapımın 2020 senesinde oyun severlerle buluşacak olduğu şeklindeydi.

Capcom şirketi, 1998 senesinde yapılmış olan Resident Evil 2 isimli yapımı yenileyip beklentileri çok fazla aşmayı başarmış ve güçlü bir şekilde geri dönüş gerçekleştirmişti. Şimdilerde ise, Capcom şirketinin benzer bir Resident Evil 3: Nemesis isimli yapımla ilgili yeniden devraldığını açık bir şekilde görmekteyiz.

Resident Evil 3: Nemesis isimli yapımın mekaniklerinin yanı sıra oyun motoruyla alakalı sistemi de Resident Evil 2: Remake isimli yapımla benzerlikler taşıyor olacak

Spawn Wave ismine sahip olan bir tane YouTube kanalı ise, Resident Evil 3: Nemesis isimli yapımın Capcom şirketi tarafından hali hazır bir şekilde geliştirilmiş olduğu konusunda bir bilgi paylaşımında bulunmuştu. Daha öncesinde From Software şirketinin yeni oyunlarından bir tanesi olarak öne çıkan Elden Ring’le alakalı kanalın paylaşımda bulunduğu bilgilerin doğru bir durumda bulunması, tamamen güvenilir bir kaynak olarak öne çıktığını da kanıtlar bir nitelikteydi.

2020 senesi içerisinde piyasaya çıkartılacak olduğu konusunda tahminler bulunan Resident Evil 3 isimli oyunun yenilenmiş versiyonunun, Ekim ayı içerisinde kapalı betaya girmiş olan ve seri üzerindeki asimetrik çevrimiçi fazla oyunculu Project Resistance isimli yapımla birlikte çıkış gerçekleştirecek olduğu da iddialardan bir tanesi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.