OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Red Dead Redemption adlı yapımın hayran projesine dava

Red Dead Redemption adlı yapımın hayran projesine dava

12

 

Take-Two Interactive şirketi, hayranların başlatmış olduğu özel bir tane Red Dead Redemption projesini iptal ederek projenin lideri konumunda bulunan Johnathon Wyckoff’a 26 Aralık tarihi içerisinde bir dava açmış oldu. Red Dead Redemption Damned Enhancement şeklinde isimlendirilmiş olan söz konusu bu projenin, Take-Two şirketinin paylaşmış olduğu Red Dead Redemption adlı oyunun grafikle birlikte görüntü kalitesini daha fazla arttırmaya yönelik geliştirmiş olduğu tahmin edilmekte. Bunun sayesinde ise Windows PC sürümünde yer alan oyun kalitesi de çoğaltılabilecekti.

Red Dead Redemptin 2 isimli yapım, 2019 senesinin dönemleri içerisinde PC sürümü şeklinde oyun tutukunu olanlarla da buluşmuştu lakin orijinal bir durumdaki oyun, sadece PlayStation 4 konsolu ile birlikte Xbox One gibi konsollara gelmişti. Red Dead Redemption isimli yapımın PC sürümünü oynayabilmenin tek bir yolu da Sony şirketinin sunmuş olduğu bir hizmet olarak öne çıkan PlayStation Now’u kullanabilmekti.

Wyckoff, eylül ayı içerisinde yapmış olduğu bir açıklama üzerinde Red Dead Redemption Damned Enhancement adlı projenin geçici bir zaman için durdurulmuş olduğu konusunda açıklamada bulunmuş, daha sonrasında ise kasım ayı içerisinde çalışmalara devam etmeye başlamıştı. Wyckoff ayrıca, 27 Aralık tarihi içerisinde de söz konusu bu projenin iptalini açıklamış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.