OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Red Dead Redemption 2’yi yakın bir zamanda PC’de oynayacağız

Red Dead Redemption 2'yi yakın bir zamanda PC'de oynayacağız

9

 

Red Dead Redemption 2 isimli yapım, çıkmış olduğu günden bu yana senenin en iyi olarak oyunu şeklinde gösterilmekte fakat Rockstar Games şirketinin GTA V isimli yapımdan sürdürdüğü gelenekten ötürü oyun, ilk önce PS4 konsoluna, daha sonrasında ise PC’ye çıkmış oluyor. PS4 sahipleri bu oyuna doymuş bir durumda ve şimdi ise sıra artık PC oyuncularına geldi.

Red Dead Redemption 2 isimli yapım, Austrailan Classification Board adına sahip bir site üzerinde PC için derecelendirilmiş bir durumda. Site üzerinde bu oyun, 15 yaşındakilerin üzeri için uygun bir şekilde belirlendi ve ayrıca ”Bilgisayar Oyunu” isimli kategori altına yerleştirilmiş oldu. Red Dead Redemption 2 isimli yapımın 20 Ağustos 2019 tarihi içerisinde derecelendirilmiş olması, oyunun çapraz platformla alakalı derecelendirilmesini almış olmasının tam olarak 11 ay geçtikten sonra gerçekleşmiş oldu.

İçinde yer aldığımız sene boyunca oyuncular ile birlikte eleştirmenler, oyunun bilgisayara çıkacağı tarihin bu yıl içinde açıklanacağına yönelik ortaya pek çok teori atmaktaydı. Hatta programcılardan bir tanesine ait LinkedIn sayfası üzerinde kişinin RDR 2 isimli oyunun PC versiyonu üzerinde çalışmış durumda bulunduğu bilgisi verilmekteydi.

Bu bilgiler yetmedi ise bilmekte olduğunuz gibi geçmiş olduğumuz hafta Rockstar Games şirketinin yeni Rockstar Games Launcher sürümü PC’ye özel olarak çıktı. Buna benzer bir istemcinin çıkartılmış olma nedeni ise, pek çok analiste bakılır ise RDR 2 isimli yapım için zemin hazırlığı yapmak. Unutmadan söylemek gerekli, Rockstar Games Launcher sayesinde efsane hale gelmiş olan GTA San Andreas da bedava bir şekilde dağıtılmakta.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.