OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Quantic Dream’dan PC konusunda müjde

Quantic Dream'dan PC konusunda müjde

18

 

Konsol üstünde yayınlanmakta olan oyunlarının bazılarıyla alakalı kolları sıvamış durumdaki Quantic Dream, oyunlarını PC platformu üstünden de yayınlamak amacıyla çalışmalarına ara vermeden devam etmekte. Paylaşılacak oyunların adları da kesinleşti.

Firma; Heavy Rain ile birlikte Detroit ve de Beyond adına sahip oyunları bilgisayar üstünden de yayınlamak için hazırlık yapıyor. Ve ayrıca oyunların çıkış tarihlerine kadar açıklamalar yapıldı.

Konsollarda oynayanların önceden oynamış olduğu oyunlardan bazıları, bilgisayar oyuncularına çok daha geç bir şekilde ulaşmakta. İşte bu şekildeki durumlarda ise merak içerisinde bir bekleyiş devreye girmekte.

Quantic Dream ise 2010 senesinden bu yana yalnızca PlayStation Ailesine özel olarak oyunlar paylaşıyordu. Fakat bu sene içerisinde bir değişiklik yaşandı ve Heavy Rain ile birlikte Beyond: Two Souls ve de Detroit: Become Human benzerindeki oyunları Epic Games Store üstünden yayınlama konusunda bir karar almış oldu.

Öte yandan çıkacak her bir tane oyunun demoları da yaklaşık olarak 1 ay öncesinde oynanabilir bir vaziyette olacak.

Heavy Rain ismli oyun demo sürüm şeklinde 24 Mayıs tarihi içerisinde oynanabilir bir durumda olacak. Tam sürümün tarihi de 24 Haziran şeklinde belirlenmiş bir vaziyette. Beyond: Two Souls isimli yapım da 27 Haziran tarihi içerisinde demo şeklinde karşımıza çıkmış olacak. Oyunun tam sürümle alakalı tarihi de 22 Temmuz. En son oyun olan Detroit: Become Human ile alakalı olaraksa tarih kesin değil. Demo olarak çıkacak versiyonun yaz ayında tam sürümün de sonbahar mevsiminde yayınlanacak olduğu söylenmekte.

Her bir tane oyun ise Epic Games Store üzerinde ön siparişle alınabilir bir vaziyette. Öte yandan öteki platformlara da gelmeleri konusunda beklenti var. Fakar, bu konuda resmi bir açıklama ise yapılmadı. Buna ilave bir şekilde indirimler de sürerken oyunları Epic üstünden almanın çok daha avantajlı bir durumda olabileceğini söylesek yanlış olmaz..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.